Шахматный клуб
ruseng

Открытое письмо в ФШУ

Відкритий лист федерації шахів України

Федерація шахів Донецької області розчарована результатами скайп-конфернції дитячо-юнацької комісії федерації шахів України (далі ДЮК) від 27.11.2016 року щодо визначення міст проведення всеукраїнських дитячих змагань в 2017 році.

Зокрема, рішення про проведення чемпіонату України до 18 років в м.Харків було прийнято при порушенні базових принципів конкурсної основи. Просте порівняння поданих заявок не повинно було залишити питань у визначенні переможця тендеру. По більшості заявлених ДЮК критеріїв заявка м.Краматорська на порядок перевершувала заявку м.Харкова, тільки призовим фондом - в два рази.

Своїм рішенням ДЮК фактично усунула Донецьку область від повноправної участі в шаховому житті України. Виникає питання, що це, проста безвідповідальність, чи навмисне упереджене ставлення до окремого регіону?

Ми глибоко переконані, що федерація шахів Донецької області, як і будь-яка інша регіональна федерація, мала право на чесний і об'єктивний розгляд своєї заявки.
Але, на жаль, результати скайп-конфернції ДЮК показали, що на сьогодні діяльність ДЮК далека від дотримання принципів рівності і об'єктивності.

Єдиним розумним мотивом, який міг би поставити під сумнів визначення переможця тендера, могло стати питання безпеки проведення змагань. Але ДЮК не має компетенції та не наділена повноваженнями в цьому питанні. Якщо ж таке питання було поставлено на конференції, логічним було зв'язатися з організаторами на місцях, які володіють об'єктивною інформацією або ж з Міністерством у справах молоді та спорту України, яке затверджує регламент змагань.

Ні того, ні іншого зроблено не було.

На сьогоднішній день Краматорськ активно розвивається, є мирним, привітним, доброзичливим містом, в чому, зокрема, міг переконатися амбасадор шахів в Україні Святослав Вакарчук, який відвідав Краматорськ 5 жовтня.

Міністерством молоді та спорту України в 2016 році було відновлено проведення всеукраїнських змагань в Донецькій області, зокрема, проведені Кубок України з боксу та чемпіонат України зі стрибків у воду.

Робота ДЮК викликає все більше запитань, а відсутність будь-якого документа, який регламентує її діяльність, лише погіршує ситуацію.

Щодо персонального складу ДЮК, вважаємо не логічним відсутність в неї представника Донецької області, яка тільки в 2016 році завоювала 14 медалей (із них 7 золотих) на чемпіонатах України в різних вікових категоріях.

Федерація шахів Донецької області звертається до федерації шахів України з проханням дати оцінку правомірності прийнятих рішень ДЮК при визначенні місць проведення всеукраїнських дитячих змагань в 2017 році, чітко регламентувати роботу ДЮК, щоб уникнути подібних ситуацій в майбутньому, а також розглянути питання про введення до складу ДЮК представника від Донецькій області.

 

З повагою,
Перший віце-президент
Федерації шахів Донецької області
Олександр Мартинков
м.Краматорськ
5 грудня 2016 року